LEAF pirmoji lauko baldų kolekcija - Iddo.lt
Pirmajame naujienlaiškyje slypi -15% nuolaidos kodas visiems baldams. Prenumeruokite šiandien ir sutaupykite!

LEAF pirmoji lauko baldų kolekcija

Dar pernai Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyrius  kartu su Flandrijos (Belgija) partneriais “Designregio Kortrijk” ir Kaunas 2022 pakvietė 5 Lietuvos įmones pasinaudoti unikalia galimybe. Vienerius metus dirbant kartu su dizaineriais vystyti naujus ar patobulinti jau esamus produktus. Atrankoje dalyvavome jau su tiksliu noru – sukurti lauko baldų seriją.

Beveik metus laiko kartu su belgų dizaineriu  Bart Van Houcke dirbome pagal specialiai sukurtą, licenzijuotą ir jau sėkmingai išbandytą 12 žinsgnių metodą. Flandrijos kompanijos “Designregio Kortrijk vzw” programa (ir prekės ženklas) „5X5®“ sėkmingai veikia jau daugiau nei 15 metų. Nuo 2005 m. Beniliukse ją pritaikė arti 80 įvairiose srityse veikiančių įmonių: nuo baldų pramonės, medicinos prietaisų gamintojų, švietimo įstaigų ir IT kompanijų. 

Sukurtas rezultatas be galo džiugina. Tai pirmoji mūsų lauko baldų kolekcija. Kolekcija LEAF įkvėpta gamtos formų tobulumo, saulės ir mėnulio bendrumo bei skirtybės, harmonijos bei kismo, – tai dviejų šalių, dviejų kultūrų susijungimas bei žaismas. 

Iš pirmo žvilgsnio yra tikimybė nepastebėti, kad kolekcijos LEAF gaminiai iš tikrųjų yra meno kūriniai. Pažvelkite atidžiau ir pastebėsite, kad LEAF yra ne tik gražūs objektai, kolekcija persmelkta netikėtomis detalėmis ir  sudėtingais inžineriniais sprendimais. Objektai papildo vienas kitą ir skirtinguose deriniuose sukuria skirtingas kompozicijas. Išpildo tiek mažą balkono apstatymą, tiek namų terasų erdves. 

Kolekcija pagaminta iš nerūdijančio plieno, kuris pasiduoda jam patikėtam vaidmeniui ir tobulai įkūnija plokščias, lenktas, apvalias ar kampuotas LEAF kolekcijos formas.

Kolekcija sukurta tarp Belgijos ir Lietuvos: belgų dizainerio Bart Van Houcke, dizainerės Rūtos Lendraitytės Utallos, inžinierių Dariaus Dorelaičio, Gintaro Kubiliaus bei visos IDDO komandos. Kurta, gaminta bei tobulinta neskaičiuojant laiko. 

Dizaineris Bart Van Houcke: 

Esu Bart Van Houcke, produkto dizaineris iš Belgijos. Studijavau ir mokinausi produkto dizaino, kurį laiką dirbau tarptautinėse Belgijos įmonėse, o 2014 metais įkūriau savo dizaino studiją “Achoo studio”, dabar dirbu savarankiškai įvairiose įmonėse, kurios priima mano, kaip produkto dizainerio patirtį. 

Kaip dizaineris manau, kad yra labai svarbu pagrįsti kaip ir iš kur atsiranda forma. Aš tvirtai tikiu, gerai žinomu posakiu “form follows function”. Kokia prasmė formos, jei ji nėra funkcionali?  Studio Achoo pagrindinė vertybė ir įsipareigojimas – suderinti formą su funkcionalumu, novatoriškumu bei laikui nepavaldžiu dizainu. Tik tokiu būdu sukuriami produktai, turintys pridėtinę vertę ir atskleidžiantys visus privalumus.

Dizainerė Rūta Lendraitytė Utalla:

Esu lietuvių dizainerė, dirbanti su interjero, mados ir produkto dizainu, Vilniaus dailės akademijoje baigiau dizaino magistro studijas. Gyvendama dizaino pasaulyje, sukūriau ne vieną autorinę kolekciją bei prisidėjau prie daugybės kūrybinių projektų. Šiuo metu esu prekės ženklo IDDO dizainerė. Laimėjusi mados renginį “Mados injekcija” patekau į Lietuvos profesionalių dizainerių bendruomenę, taip pat priklausau ADC*E Europos dizainerių bendruomenei. 

Mano filosofija remiasi šiuolaikiškumo ir rafinuotumo įkūnijimu. Matau gyvenimą skirtingomis kryptimis per ramybę. Vertinu tikrus dalykus, žaviuosi kultūra bei estetika. Tikiu savita kūryba per malonumą ir lengvumą, liekant ištikimam sau. Pagarba sau bei kitiems. Išjautimas kiekvienos įmanomos detalės, pateisinant ją prasmės aspektu, kuriant dalykus, kurie gali pasitarnauti žmogui bei pakylėti sielą. Kūryba man – besąlygiškas atsidavimas dizainui, menui, kokybei bei elegancijai. 

Pirmieji kolekcijos baldai – balkono staliukas, pietų stalas, konsolė ir lentynėlės bus pristatyti parodos “Rinkis prekę lietuvišką” metu, vėliau viešinami Kauno Dizaino festivalyje,  Kaunas Europos kultūros sostinės 2022 renginių metu bei tarptautiniame Kortreiko “Biennale Interieur” renginyje. 

  • Nemokama sandėliavimo paslauga
  • 14 dienų grąžinimo garantija
  • Aukštos kokybės medžiagos
  • Turite klausimų? Susisiekite!