Patarimai kuriantiems šviesų interjerą - Iddo.lt
Pirmajame naujienlaiškyje slypi -15% nuolaidos kodas visiems baldams. Prenumeruokite šiandien ir sutaupykite!

Patarimai kuriantiems šviesų interjerą

Baltos sienos ir tinkami dirbtinės šviesos šaltiniai yra visiems puikiai žinomi šviesaus interjero elementai. Tačiau derėtų žinoti, jog tai ne vieninteliai sprendimai šviesiems namams kurti.

Šviesi erdvė turi nepaprastai didelę įtaką mūsų organizmui, savijautai ir nuotaikai. Juk žmogus, kaip ir bet koks gyvas organizmas, yra natūraliai linkęs gręžtis į šviesą. Dalinamės praktiniais patarimais, kaip sukurti šviesų interjerą.

1. Šviesą praleidžiantys baldai

Rinkitės baldus, leidžiančius natūraliai ar dirbtiniai šviesai prasiskverbti. Pavyzdžiui – nuo grindų pakelta lova. Medienos plokščių rūbų spintą su lentynomis ir durimis keiskite į atvirą drabužių kabyklą. O vietoj masyvaus kavos staliuko verčiau apsvarstykite staliuką su plonomis kojomis, kuris erdvei kartu suteiks ir lengvumo įspūdį.

 2. Veidrodžių panaudojimas

Tai lyg optinės apgaulės triukas. Pakabinę veidrodį priešais langą (ar kito šviesos šaltinio) arba priešingame kambario gale net ir tamsioje erdvėje galite padvigubinti natūralios šviesos srautą. Tai ne tik suteiks namams daugiau šviesos, bet ir optiškai sukurs didesnės erdvės įspūdį. Kuo didesnis veidrodis, tuo daugiau šviesos jis atspindės. 

3. Neatsisakykite tamsių kontrastų

Pasirinkę baltas sienas derinkite tamsesnių atspalvių baldus. Aklinai baltas interjeras gali sukelti nuobodulio ar net nejaukumo jausmą. Dažnu atveju, tamsi detalė erdvei suteiks šilumos jausmą ir išryškins šviesaus interjero privalumus.

4. Baldų išdėstymas 

Siekiant erdvei suteikti daugiau šviesos, baldai neturėtų stovėti lygiagrečiai su langais. Tokiu atveju bus blokuojamas natūralios šviesos srautas.

5. Šviesūs akcentai

Akį visada pirmiausia patraukia akcentai – tai objektai, kurie erdvėje išsiskiria iš visumos. Netikėtu akcentu namuose gali tapti tiek detalės, tiek svarbiausi namų baldai. Tai gali būti šviesi spintelės rankenėlė, baltos valgomojo stalo kojos, o galbūt balinto ąžuolo miegamojo lova?

  • Nemokama sandėliavimo paslauga
  • 14 dienų grąžinimo garantija
  • Aukštos kokybės medžiagos
  • Turite klausimų? Susisiekite!