POPULIARIAUSIOS PANTONE 2021 METŲ SPALVOS - Iddo.lt

POPULIARIAUSIOS PANTONE 2021 METŲ SPALVOS

Kasmet gruodžio pradžioje vienas žinomiausių dažų gamintojų pasaulyje- amerikiečių kompanija PANTONE paskelbia populiariausią ateinančių metų spalvą, kuri netrukus užkariauja mados bei dizaino pasaulį. Praėjusių metų pabaigoje PANTONE antrą kartą per pastaruosius dvidešimt dvejus metus paskelbė net dvi metų spalvas. Prieš tai metų spalvų duetas- šviesiai rožinė ir mėlyna- buvo paskelbtas tik 2016-aisiais metais. Šių metų PANTONE spalvų titulas atiteko pilkai (Ultimate Gray) ir geltonai (Illuminating). PANTONE šias spalvas apibūdino kaip nepriklausomas, tačiau viena kitą papildančias, o pats duetas simbolizuoja vienybę ir abipusę paramą. Vykdomoji PANTONE direktorė Leatrice Eiseman apibūdino pilkos ir geltonos kombinaciją kaip praktišką ir tvirtą kaip akmuo, tuo pačiu metu skleidžiančią šilumą ir optimizmą. Paprastai PANTONE metų spalvos prognozuoja ne tik ateinančių metų mados tendencijas, bet ir būsimų metų nuotaiką. Nenuostabu, kad po pragariškų 2020-ųjų metų, kuomet pasauliui teko akis į akį susidurti su pandemija ir ekonominiu bei socialiniu nuosmukiu, PANTONE metų spalvų titulą skyrė būtent geltonai ir pilkai spalvoms.

NAMELIS PO SAULE vaza
NAMELIS PO SAULE vaza

Ryškiai geltona- žvali, nuotaikinga ir gyvybės kupina spalva, o pilka spalva- tvirta ir patikima. Taigi, ši spalvų sąjunga reprezentuoja stiprybę, optimizmą ir tvirtumą, lydinčius išskirtinai sudėtingus 2020- uosius metus. Šis spalvų derinys taip pat pabrėžia, kad skirtingi elementai gali eiti išvien ir sukurti stiprią sąjungą. Tai galima interpretuoti kaip vienybės ir vilties skatinimą. Svarbu ne vienas elementas (spalva, ar žmogus), o jų visuma bei vienas kito papildymas ir palaikymas.

PANTONE metų spalva ar spalvos formuoja tendencijas baldų, tekstilės, mados ir kitose dizaino srityse. Tik paskelbus populiariausias ateinančių metų spalvas, jos persikelia į naujausias kolekcijas. Gamintojai siūlo įvairius šių spalvų produktus- nuo sienų dažų, baldų, drabužių  iki visai smulkių kasdienių produktų, tokių kaip dantų šepetėlis.

MIGLA betoninis padėkliukas

Praėję 2020- ieji metai atnešė pasauliui daug slogių emocijų ir privertė visus daugiau laiko praleisti namuose. Daugelis susikoncentravo į interjero puoselėjimą ir tobulinimą, taigi tikėtina, kad 2021- aisiais PANTONE metų spalvos užkariaus daugelio namus ir suteiks kasdienybei šviesos, džiaugsmo ir optimizmo. Juk geltonos ir pilkos spalvos derinys yra puikiai subalansuotas ir harmoningas. Ryškiai geltona suteikia džiaugsmo ir gyvybės, o pilka neutralizuoja ir padeda sukurti harmoningą šių spalvų duetą.

 

Straipsnį parengė interjero dizainerė Kotryna Skrickytė.