Modernūs valgomojo stalai - Iddo.lt
UŽSIREGISTRUOKITE IR PASINAUDOKITE -10% NUOLAIDA PIRMAJAM PIRKINIŲ KREPŠELIUI!

Modernūs valgomojo stalai

Skandinaviško stiliaus valgomojo stalai internetu

Valgomojo stalas – tai vieta, kur susirenka šeimos nariai ar artimi draugai mėgautis skaniu maistu, dalintis svarbiomis istorijomis, idėjomis ir leisti kokybišką laiką drauge. IDDO skandinaviško stiliaus lietuviški valgomojo stalai – tai funkcionalumo, minimalizmo ir stiliaus derinys, papuošiantis bet kuriuos namus.

Slow living filosofija ir skandinaviškas interjeras – tai vienas kitą papildantys ingredientai Hygge (komfortiškam) gyvenimo būdui. Hygge (tariasi huga), tai nėra kažkas ką galima nusipirkti. Tai proto / dvasinė būsena, kurią galima susikurti savo namuose (ir savyje). Tai tam tikra atmosfera, kuri leidžia jaustis komfortiškai, neskubėti ir atsipalaiduoti. Uždegtas židinys, maloni muzika, kakavos puodelis, mielų draugų kompanija, įdomi veikla – vis tai gali būti Hygge. Hygge neturi tikslaus vertimo, tačiau asocijuojamas su žodžiais „jaukus“ ir „apkabinimas“.

Valgomasis – tai vieta, kur šeima susirenka ne tik pavalgyti, bet pasidalinti savo dienos įvykiais, istorijomis, galbūt žaisti stalo žaidimus ar tiesiog nurimti po dienos darbų. Tai antra po miegamojo vieta, kur žmonės praleidžia daugiausiai laiko, ypač tuomet, jei ši erdvė sujungta su virtuve ar svetaine. Kokybiškas laiko leidimas su artimais žmonėmis – yra vienas iš pagrindinių Hygge prioritetų, nes be bendravimo žmogus niekada nebus laimingas.

Tai gi, daugeliui kyla klausimų – kaip savo valgomajame susikurti erdvę, kuri skatintų šeimas ir artimuosius kartu vakaroti, mėgautis skaniu maistu, žaisti žaidimus ir atsipalaiduoti. Žemiau rasite principus, kurie padės jūsų aplinką padaryti hygge‘išką.

Šilti ir jaukūs namai

Namai, kuriuose per šilta arba per šalta kels diskomforto jausmą. Patalpų temperatūra, drėgmė ir oro kokybė yra labai svarbūs komfortiškam gyvenimui. Vėdinamos šiltos patalpos leis kūnui atsipalaiduoti ir negalvoti kaip sušilti.

Šaltam ir steriliam valgomojo ar virtuvės kambariui šilumos suteikia šiltas apšvietimas ir minkšta tekstilė. Tekstiliniai bėgeliai ant stalo, servetėlės, kilimas po stalu, pagalvėlės ant kėdžių.

Taip pat svarbu pasirūpinti, kad namai būtų tylūs ir juose būtų gera akustika. Nuolatos grojantis radijas, „kalbantis“ televizorius ar didelis triukšmas iš lauko neleis po darbų nurimti jūsų psichikai ir ji vis tiek bus įsitempusi. Tyla ir ramybė padeda kūnui atsipalaiduoti ir girdėti ką kiti žmonės nori jums papasakoti.

Namai ne iš žurnalų viršelių

Žurnalai skirti tam, kad pasisemti idėjų ir įkvėpimo kaip galima įsirengti savo namus ir kaip sukurti komfortišką valgomojo erdvę, tačiau aklas dizaino sekimas nesukurs jūsų namuose komforto. Dizaino studijų sukurti interjerai neįskaito į dizainą jūsų svarbios asmeninės istorijos, jūsų pomėgių ir veiklų, bei įpročių.

Žurnaluose pateikiamas dizainas – tai tik idėjos ir nuorodos kur link reikėtų judėti. Tačiau svarbu „nenurašyti“ savo istorijos ir ją įtraukti į dizainą: jūsų protėvių indus, baldus ar tekstilės gaminius. Tai unikalaus jums dizaino kūrimo sąlyga.

Jūsų praeitis yra svarbi hygge dalis

Kaip jau minėta anksčiau, jūsų istorija yra svarbi Slow living ir Hygge filosofijos ir skandinaviško interjero kūrimo dalis. Jūsų giminės palikimas – senovinės vazos, paveikslai, senos giminės nuotraukos, tekstilė ar net baldai gali būti puikiai integruoti šiuolaikiniame skandinaviškame interjere ir suteikti jam šilumos ir charakterio. Praeitį menančios nuotraukos ant valgomojo sienų, valgomieji stalai papuošti senoviškais moliniais indais, senomis krištolinėmis taurėmis palaiko skandinaviškus tvarumo ir natūralumo principus.

Skandinaviško interjero esmė nėra perimti naują modernų stilių, tačiau inkorporuoti jo dalis į savo lietuviškąją tradiciją menančius namus ir sukurti kažką visiškai naujo bei jaukaus. Neneikite savo praeities, o kaip tik ją atskleiskite kurdami savo namus.

Mažiau yra daugiau

„Mažiau yra daugiau“ – daugelio naudojama frazė, tačiau ką iš tikrųjų tai reiškia. Tai sąvoka, kuri reiškia, jog mūsų vidinį pasaulį veikia išorinis pasaulis. Paini, netvarkinga ir apkrauta aplinka neleidžia aiškiai mąstyti. Dizainas orientuojamas į funkcionalumą, paprastumą ir eleganciją. Šis principas niekada neišeina iš mados ir visada bus puikiai pritaikomas visose gyvenimo srityse, ne tik renkantis idealų valgomąjį stalą jūsų virtuvei ar valgomajam.

Funkcionalus paprastumas svarbus renkantis virtuvei ar valgomajam skirtą stalą. Retai skandinaviškame interjere pamatysite valgomuosius stalus, kurie yra ovalūs. Nors jie atrodo gražiai, tačiau jų dizainas yra itin nefunkcionalus ir jie užima daug vietos, tačiau prie jo telpa mažiau žmonių nei prie stačiakampio ar apvalaus. Tai ypač aktualu, jei patalpa, kuriame bus stalas yra maža ir būtina išnaudoti erdvę itin racionaliai ir naudingai.

Apsupkite save kokybe ir natūralumu

Kokybiški baldai ir interjero detalės pagamintos iš natūralių medžiagų ne tik tarnaus ilgai ir atrodys prabangiai, bet ir bus šilti prisilietimui ir kvepės gamta. Modernus valgomojo stalas išraižytas natūraliomis linijomis suteiks šarmo jūsų virtuvei ar valgomajam. Be to, gyvi ir natūralūs daiktai yra unikalūs.

Pirmenybė funkcionaliam apšvietimui

Suteikite savo valgomajam kiek įmanoma daugiau natūralaus apšvietimo. Lietuviškas šaltasis sezonas pasižymi niūrumu ir tamsa, todėl svarbu namus įsirengti kuo šviesesnius. Medžio masyvo stalas papuoštas natūraliomis žvakėmis suteiks šilumos ir sukurs komfortišką aplinką pietums. Hygge be žvakių neįsivaizduojamas.

Sukurkite tylią ir ramią aplinką

Valgio metu išjunkite visus elektronikos prietaisus ir sukurkite ramią aplinką sau ir savo artimiesiems. Skanus maistas ir kokybiškas laikas bendraujant suartina žmones, o tai yra tiesus kelias į laimę namuose.

Palaikomi socialiniai ryšiai

Hygge apytiksliai reiškia jaukumo, bendrumo ir gerovės jausmą. Hygge – tai ne apie didelius audringus vakarėlius, bet apie jaukius vakarus su keliais artimais draugais tarp kurių yra pasitikėjimo, komforto ir saugumo jausmas.

Rinkdamiesi stalą, pasirinkite tokį, prie kurio galėsite patogiai vakaroti tiek su šeima, tiek su draugais ar artimaisiais.

Kokį stalą pasirinksite priklausys nuo to, kur jis bus pastatytas ir kokio dydžio kambarys. Jei gyvenate mažame bute ar name, galite namuose neturėti atskiro valgomojo, o medžio masyvo stalas bus statomas virtuvėje arba svetainėje (kuri gali būti sujungta su virtuve).

Bendros taisyklės: aplink stalą turėtų būti apie 50-60 cm erdvė, kuri leidžia apeiti aplink stalą, patogiai atitraukti kėdę nekliudant daiktų ar sienų. Tarp kėdžių patogiam sėdėjimui turėtų būti irgi 50-60 cm tarpai, kad žmonės patogiai jaustųsi ir vienas kito nekliudytų. Stalas neturėtų užstoti durų, ar būti per arti įėjimo į kambarį.

Valgomasis

Dažniausiai namuose, kurie turi valgomuosius – dideli 6-8 žmones talpinantys valgomieji stalai būna laikomi šiuose kambariuose. Valgomojo stalai būna talpinami per vidurį patalpos ir yra pagrindinis kambario baldas ir akcentas.

Valgomojo stalai nėra vien tik funkcionalūs baldai, bet ir padeda apibrėžti erdvės naudojimą. Stalas turi būti taip išdėstytas kambaryje, kad sėdintiems prie stalo būtų pakankamai vietos patogiai sėdėti ir lengvai aplink jį judėti, bei netrukdomai išeiti iš sėdimų vietų.

Svetainė

Jei nėra valgomojo, ar valgomasis yra sujungtas su svetaine turi būti pasirinkti valgomieji stalai, kurie neužgožia erdvės ir nenaudojant lengva patraukti prie sienos. Svetainės stalas neturėtų trukdyti judėti po kambarį.

Jei planuojate nenaudojant stalą pastumti prie sienos, tuomet rekomenduojame pasirinkti stačiakampio formos stalą svetainei, kuris patogiai pastatomas prie sienos ir gali būti naudojamas kaip konsolė.

Virtuvė

Jei virtuvė yra maža – puikus sprendimas yra apvalūs modernūs valgomojo stalai. Jie neturi kampų, todėl lengva saugiai judėti patalpoje. Taip pat patogus ir funkcionalus pietų stalas virtuvėje leidžia maloniai mėgautis pusryčiais, pietumis ar vakariene, karšto gėrimo puodeliu.

Kad valgomasis stalas įsilietų į bendrą virtuvės ar svetainės interjerą, būtina juos priderinti prie kitų baldų ir patalpos stiliaus. Skandinaviško stiliaus lietuviški valgomojo stalai puikiai dera moderniame ir minimalistiniame interjere, taip pat šviesių spalvų ir natūraliais baldais apstatytame interjere. Vientisas patalpos stilius užtikrins, kad patalpoje bus sukurta harmonija ir komfortas.

Stalo funkcionalumas priklauso nuo to kokiu tikslu bus naudojamas stalas, ar tinkamo dydžio stalas pasirenkamas, ar patogi stalo forma pasirinkta tiek pagal kambarį, tiek pagal naudojimo būdą, ar tinkamos spalvos pasirenkama medžiaga, iš kokios medžiagos pagamintas stalviršis ir stalo konstrukcija, ar pasirinkto stalo stilius priderintas prie kambario ir namų interjero.

Kai žinoma kur ir kam bus naudojamas stalas yra paprasčiau pasirinkti kitus stalo parametrus: dydį, formą, spalvą, medžiagą, stilių.

Dydis (stalo matmenys)

Valgomojo stalai dydžiu gali skirtis priklausomai nuo to, kur bus pastatomas stalas, kam jis bus naudojamas, kokio dydžio patalpa, kurioje bus laikomas, kiek šeimos narių nuolatos jį naudos, kiek asmenų norite prie jo sutalpinti.

4 (keturis) asmenis sutalpins apvalus stalas, kurio skersmuo yra 1-1,2 m, o didesnis nei 1,3 m skersmens apvalus stalas talpins 6 (šešis) asmenis. Stačiakampiai stalai, kurių ilgis 150-180 cm, o plotis apie 90 cm talpina 6 asmenys, o 190-220 cm ilgio, bei 100 cm pločio stalas talpina 8 asmenys.

Forma

Virtuvinis stalas paprastai būna mažesnis, kompaktiškas. Šeimai iki keturių asmenų norintiems virtuvėje patogiai valgyti pusryčius, pietus ar vakarienę geriausias sprendimas yra apvalus valgomojo stalas. Toks stalas taip pat puikus sprendimas mažose patalpose ar turint mažų vaikų. Jis vizualiai padidina mažą patalpą. Kitas apvalaus stalo privalumas – asmenims lengviau komunikuoti, nes kiekvienas sėdintysis žiūri į centrą.

Stačiakampis stalas, talpinantis 6-8 asmenis geriausiai tinka svetainėje arba valgomajame. Toks stalas dažniausiai pasirenkamas didelių šeimų ar norintiems, patogiai priimti svečius. Stačiakampio stalo privalumas, kad jį lengva pristumti prie sienos nenaudojant. Kadangi svetainės ar valgomieji būna stačiakampio formos, todėl dažniausiai pasirenkami stalai yra irgi stačiakampio formos.

Medžiaga

Renkantis svarbu pasirinkti tiek kokybišką stalviršio medžiagą, tik rėmo (kojų) medžiagą. Kuo patvaresnės ir kokybiškesnės medžiagos stalas, tuo ilgiau jis tarnaus. Medžiagos turi būti atsparios drėgmei ir būti tinkamai apdirbtos, kad leistų dažnai valyti paviršius.

Jei siekiate savo namuose sukurti skandinavišką interjerą, tuomet atkreipkite dėmesį į natūralių medžiagų stalus: medis, metalas. Tvirta plieno konstrukcija suteiks stalui tvirtumą, o medžio masyvo stalviršis – unikalų dizainą ir patvarų paviršių.

Stilius

Modernūs valgomojo stalai pagaminti iš aukštos kokybės ąžuolo masyvo visada išliks stilingi ir  tinkami beveik bet kokio interjero namuose. Jie papuoš tiek uždaro tipo virtuvę, tiek atviro. Taip pat puikiai atrodo valgomajame arba svetainėje. Natūralių medžiagų industrinio stiliaus stalas išlieka madingas daug metų.

Ąžuolo masyvo stalo rekomenduojame nepaslėpti po staltiese, nes medžio unikalūs išraižymai suteiks jūsų kambariui akcentą. Estetiški ir minimalistiniai stalai puikus pasirinkimas šviesiame ir neapkrautame interjere. Urbanistiniame interjere ąžuolinis stalas su metalinėmis kojomis bus puikus akcentas. Baltas arba juodas stalas suteiks paprastam kambariui šarmo.

Privalumai ir trūkumai

Sveikam gyvenimo būdui ir sveikatai turi įtakos 1000 ir 1 veiksnys. Sveikatą gali įtakoti net namuose turimi baldai. Nenatūralių medžiagų baldai ar medžiagos naudojamos baldų gamyboje (klijai ir pan.) gali nuo didelio karščio ar kitokių priežasčių skleisti sveikatai kenksmingas medžiagas.

Sveikatai patys palankiausi natūralių medžiagų baldai ir kiti aksesuarai: medis, plienas, kamštinės medžiagos, betonas ir panašios. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi alergijų ar lėtines kvėpavimo takų ligas. Mediniai valgomojo stalai, kėdės, spintos ir kiti baldai leidžia įnešti į namus daugiau gamtos ir sukurti stilingą, nesenstantį interjerą.

Praktiškiausias medinio stalo privalumas yra jo stiprumas. Stalas gali būti perduodamas ateinančioms kartoms. Aukštos kokybės valgomojo stalai išlaiko savo kainą. Ąžuolo masyvo lietuviški valgomojo stalai yra minimalistinio dizaino, ilgaamžiai ir patrauklūs. Suteikia šilumos kambariui ir pasižymi charakteringais tonais. Profesionaliai apdirbtas ąžuolinis stalas turi natūralų blizgesį, kurio neturės medžio fanieros stalas. Net neprižiūrint stalo pagal visas rekomendacijas, jis vis tiek atrodys patraukliai.

Medinis stalas turi privalumą, kad atsiradus nusidėvėjimo ar pažeidimo žymių profesionalus specialistas su tinkamais įrankiais gali atnaujinti / atgaivinti medieną ir stalas vėl atrodys kaip naujas.

Vienas iš medinių baldų trūkumų – sunkūs. Kitas trūkumas, kad reikia saugoti nuo vandens (drėgmės) ir ultravioletinės šviesos. Vanduo gali išpūsti ar suskaldyti stalą, o ultravioletinė šviesa pakeisti paviršiaus spalvą ir jį pažeisti. Paviršių taip pat gali pažeisti aštrūs ar sunkūs daiktai.

Taip pat dažnai vienas iš trūkumų yra medinių baldų brangumas, tačiau svarbu prisiminti, kad medinis baldas tinkamai prižiūrimas gali tarnauti ne vieną dešimtį.

Mediniai valgomojo stalai, iš visų namuose esančių medinių baldų, turbūt gauna daugiausiai išbandymų nepriklausomai nuo to, ar turite mažų vaikų ar ne, ar organizuojate didelius vakarėlius, ar ne.

Šluostykite stalą švariomis ir sausomis šluostėmis bei drungnu vandeniu, bei po to nusausinkite sausa šluoste. Nestatykite ant medinio stalviršio karštų indų – būtinai padėkite padėkliuką. Padėkliukai gali apsaugoti jūsų stalą nuo karščio, vandens, daiktų, kurie gali dažyti. Taip pat saugokite savo stalą nuo aštrių daiktų.

Medis yra gyvas, jis kvėpuoja, susitraukia ir išsiplečia. Neuždenkite ilgam laiko tarpui stalo nepraleidžiančia oro medžiaga, pašalinkite drėgmę nuo stalo kuo greičiau ir nelaikykite lauke medinių baldų, kurie nepritaikyti laikyti lauke. Taip pat nelaikykite medinių baldų prie šildymo įrengimų.

Venkite stalą statyti tiesioginėje saulės šviesoje (nuolatos), nes tai gali pakeisti jo spalvą. Jei vis dėl to stalas bus laikomas prie lango, kas kažkiek laiko apsukite stalą 180 laipsnių kampu, kad išblukimas išsilygintu.

Daugelį medinio stalo pažeidimų galima lengvai pataisyti aliejuojant ar vašku. O norint profesionaliai restauruoti stalviršį, būtina kreiptis į profesionalų medžio apdirbimo meistrą.

Mūsų nuostabų skandinaviško dizaino valgomojo stalą galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Užsisakykite savo išsirinktą modelį, o mes jums jį pagaminsime ir pristatysime kaip galime greičiau.

Pagamintą ir transportavimui paruoštą stalą pristatysime per 5-10 darbo dienas su vežėju. Užsakytą nepagamintą stalą gaminame ir pristatome per 6-8 savaites. Kiekvieno stalo modelio pagaminimo ir pristatymo terminas gali skirtis, todėl dėl tikslesnio laiko tarpo kreipkitės į mūsų konsultantus.

  • Nemokama sandėliavimo paslauga
  • 14 dienų grąžinimo garantija
  • Aukštos kokybės medžiagos
  • Nemokama dizainerio konsultacija