ENCHANTÉ kolekcija: paieškos tarp seno ir naujo - Iddo.lt
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite nuolaidos kodą savo pirmajam pirkinių krepšeliui!

ENCHANTÉ kolekcija: paieškos tarp seno ir naujo

„ENCHANTÉ” kolekcijos kūrybos procese atsigręžėme į praeitį ir ieškojome sąsajų su dabartimi. Įkvėpti Art Deco stilistikos, kėlėme klausimą: kas bendro tarp Art Deco stiliaus, atsiradusio Prancūzijoje XX a. pradžioje, tarpukariu paplitusio Lietuvoje ir šiuolaikinio XXI a. žmogaus dizaino poreikių? Atliepdami šį klausimą kūrėme „ENCHANTÉ” kolekciją, perteikdami Art Deco stilistiką ne tik vizualiai, bet ir filosofiškai.

Žvelgiant istoriškai, Art Deco atsiradimas sukėlė modernaus amžiaus stiliaus ir dizaino revoliuciją. Art Deco buvo išskirtinės prabangos ir prašmatnumo išraiška, kokių iki to meto nebuvo regėta: dekoratyvumas, masyvumas, išraiškingos ir apvalios formos, egzotiškos medžiagos, blizgūs metalai. Art Deco garsiai akcentavo: prabanga – tai pažanga. Tačiau, kai šiandien baldai, tviskantys auksu, dažniau kelia kičo, o ne prabangos asociacijas, natūraliai kyla klausimas: kas yra šiandienos prabanga? „Mums tai kokybiškos medžiagos, funkcionalumas ir tvarūs gamybos metodai, užtikrinantys baldo ilgaamžiškumą ir galimybę juos perduoti ateities kartoms.”,– dalijasi „ENCHANTÉ” kolekcijos dizainerė, IDDO kūrybos vadovė, Ieva Dorelaitienė. Būtent tokia prabanga ir atsispindi kolekcijoje: ąžuolo masyvas, galimybė baldą paprastai atnaujinti, išskirtinis dizainas ir lokali gamyba, pradedama vos sulaukus užsakymo patvirtinimo. „ENCHANTÉ” kolekcijos baldus rekomenduojame rinktis solidžios tamsiai rudos spalvos. Tai autentiškas Kauno Art Deco stiliaus atspalvis. Kolekcijoje didelis dėmesys yra skirtas detalėms. Ilgai ieškojome norimų rankenėlių ir labai džiaugiamės radę matinio aukso, subtilų, tačiau išskirtinio dizaino variantą, kuris tiko prie baldų, lyg čia buvęs.”,– priduria kūrėja.

Įdomu, jog „ENCHANTÉ” kolekcijos kūrybai įtakos turėjo ir vienas ryškiausių tarpukario lietuviškų baldų kūrėjų, plataus diapazono dailininkas, Jonas Prapuolenis. Studijavęs Paryžiuje, jis turėjo galimybę mokytis iš vieno svarbiausių Art Deco judėjimo veikėjų, baldų dizainerio, Émile-Jacques Ruhlmann. Baldininkas, J. Prapuolenis taip pat yra unikalus tuo, jog buvo ne tik baldų teoretikas, jis taip pat ieškodavo vietinės medienos, ją džiovindavo, paruošdavo, apdirbdavo ir savo rankomis pagamindavo baldą. Visa tai mums gerai pažįstama: pradėję nuo eskizų, idėją išpildome nuo A iki Z, prisiliesdami prie kiekvienos baldo gimimo stadijos. Sekdami J. Prapuolenio pavyzdžiu, tikimės rudenį pakartoti jo dalyvavimą pasaulinėje dizaino parodoje Paryžiuje, kurioje 1937 m. jis laimėjo aukso medalį už svetainės baldų komplektą bei sidabro – už parketą.

Šiuo metu „ENCHANTÉ” kolekciją sudaro miegamojo lova, lovos spintelė, spinta, komoda, konsolė, indauja, darbo stalas, konsolė-TV staliukas. O netrukus pasirodys ir kolekcijos tęsinys – tai pietų valgomasis stalas, kavos stalelis, suolelis bei poilsio krėslas. Sekite naujienas!

ENCHANTÉ miegamojo lova.

Moderni ąžuolo masyvo lova su atskirais galvūgaliais.

ENCHANTÉ lovos spintelė.

Ąžuolo masyvo lovos staliukas su stalčiumi.

ENCHANTÉ spinta.

Ąžuolo masyvo spinta su durelėmis ir lentynomis.

ENCHANTÉ komoda.

Ąžuolo masyvo komoda su trimis arba keturiais stalčiais.

ENCHANTÉ konsolė
ENCHANTÉ konsolė
ENCHANTÉ konsolė.
Ąžuolo masyvo konsolė su stalčiukais. Konsolė turi du stalčiais su bėgeliais ir metaline lentynėle žemiau.
ENCHANTÉ indauja
ENCHANTÉ indauja
ENCHANTÉ indauja.
Natūralaus ąžuolo indauja su durelėmis ir metaline lentyna.

ENCHANTÉ darbo stalas.

Natūralaus ąžuolo darbo stalas.

ENCHANTÉ konsolė-TV staliukas.

Ąžuolo masyvo konsolė- TV staliukas su durelėmis ir lentynomis.

  • Nemokama sandėliavimo paslauga
  • 14 dienų grąžinimo garantija
  • Aukštos kokybės medžiagos
  • Turite klausimų? Susisiekite!